Niečo o mne

Je zvláštne, keď mám charakterizovať samú seba, no keby som mala vybrať to, čo ma vystihuje najlepšie povedala by som asi že som milovníčka prírody. Od malička ma viedli k tomu, že som bola prírodný typ a namiesto hrania sa s hračkami som radšej vonku pálila lístie (i keď teraz by som ho skôr dala do kompostu) alebo sledovala chrobáky a naháňala motýle. Jedno viedlo k druhému a na vysokú školu som šla študovať Environmentalistiku na UK v Bratislave, kde aj od malička bývam, no a tento rok (2019) som aj úspešne zoštátnicovala a už som oficiálne MaGoR.

Keď som bola menšia, cestovanie bolo ešte na ten spôsob, ktorý ak ste zo SR alebo ČR určite poznáte a teda s autom naloženým stanom a nejakými konzervami poprípade malým sporákom na plynové bomby a smer HR. Vždy sme pritom hľadali také miesta pri mori, kde nikto okrem nás nebol. Takéto cestovanie mi dalo dobrý základ aby som sa v súčasnosti nebála zobrať na chrbát ruksak s minimálnym množstvom vecí a ísť niekam na trip, kde by som poprípade spala v aute, stane alebo rovno na zemi. Samozrejme nemusíte sa báť, že by som Vás na také spanie nabádala, ak však niekam pôjdete napr. na blind a podobne, môže sa to zísť .

Počas ďalších cestovateľských výletov som zistila, že sloboda rozhodnúť sa kam pôjdem, kedy to bude a či sa budem presúvať je pre mňa veľmi dôležitá. Bola som aj na pár dovolenkách „all inclusive“, kde za mňa všetko vybavila agentúra a ja som mala od jedla až po najmenší detail všetko pod nosom, ale veľmi rýchlo som pochopila, že to nie je nič pre mňa. Jednak už viem, že sama by som si rovnaký výlet vedela zariadiť oveľa lacnejšie, jednak ma nebavilo byť na jednom mieste tak veľmi dlho a posledná pre mňa asi najdôležitejšia boli masovky na plážach, kde bola hlava na hlave čo rozhodne nie je moja šálka kávy. Tiež som zistila, výlety do samotných miest sú pre mňa lákadlom len na pár dní a potom dlho nič, pretože nie som typ, ktorý by dokázal stále chodiť po múzeách a viac ma baví pozerať sa na les ako na pamiatky.

Momentálne už vyše dva a pol roka spoznávam nové krajiny s mojím priateľom Markom, a v budúcnosti máme nejaké výlety naplánované aj s mojou naj kamoškou Andrejkou a jej malou, skoro 2 ročnou dcérkou, takže budem mať nejaké skúsenosti aj s cestovaním s malými deťmi, o ktoré sa rada podelím.

Tento blog som založila pretože viem, že je stále viac takých, čo chcú a môžu niekam ísť, a tiež viem, že je fajn, keď sa človek môže na danú cestu pripraviť prostredníctvom skúseností iných a vyvarovať sa tak poprípade nejakým nepríjemnostiam alebo si obohatiť výlet o niečo pekné. Do budúcna toho plánujem pochodiť viac, aj exotiku (najmä v zime), takže dúfam, že budem nápomocná. V prípade otázok môžete zanechať komentáre na články alebo mi napísať priamo.